Turistika

JÍZDA NA HORSKÉM KOLE V ÖTSCHERLAND

Elegantní jízda z kopce do kopce, z jemné roviny k nejvyšším vrcholkům hor - to je jízda na horském kole v Ötscherland! Trasy po krásném okolí státu Ötscher, kolem malebné vodopády, vzácné květiny a bylinky, a na mnoha místech nabízí fantastické panorama. Svěží louky, kolem hory Ötscher a náročné stoupání slibují nezapomenutelný čas. Přírodní park Ötscher-Tormäuer S monumentálními kaňony bývá někdy přezdíván Grand Canyonem Rakouska. V Ybbstalských Alpách leží přírodní park Ötscher-Tormäuer s krápníkovou jeskyní. Na severu pohoří se nacházejí chráněné přírodní oblasti Wildalpener Salzatal a přírodní park Eisenwürzen. Blízko vrcholu Grosser Ötscher leží jeskyně Ötscherhohlen. Celé Ybbstalské Alpy zaujímají plochu 1 750 km². Masiv dělíme do několika velmi si podobných horských skupin. Plošně největší skupinou je Eisenwürzen, ovládající sever území. Charakter této části hor je více lesnatý, jen s občasnými travnatými vrcholy. Nejvyšším vrcholem je Hochdreizipf. Na tento celek navazuje dále na východě horská skupina Göstlinger Alpen, jakési srdce samotných Ybbstalských Alp. Zde leží skalnaté vrcholy Dürrenstein a Hochkar, které jsou známé především lyžařům svými menšími, avšak výborně vybavenými zimními středisky. Jedním z nejatraktivnějších celků je skupina Tormäuer s osamělým skalním obrem Grosser Ötscher a divokými soutěskami Ötschergraben.
Nejvyšší vrchol Ybbstalských Alp - Hochstadl leží v horském masivu Kräuterin na jihu území, který tvoří dlouhý a strmý vápencový hřeben. Mimo tyto hlavní horské skupiny najdeme na území Ybbstalských Alp ještě několik menších masivů - Gamsstein, Königsberg a další. Ötscher-Tormäuer Je rozsáhlým územím (90 km2) původní nedotčené přírody Ybbstalských Alp. Nalézají se zde skalnaté strmé štíty, divoké řeky, vodopády, vápencové jeskyně, hluboké rokliny a zástupci středohorské fauny jako je kamzík, tetřev, vydra, orel apod.
Podrobné info + mapy naleznete zde na těchto odkazech: Naturpark-Ötscher.At

ÖTSCHER KRÁPNÍKOVÉ JESKYNĚ

Ötscherské jeskyně se nachází v národním parku Ötscher Tormäuer ( Dolní Rakousko ). Jeskyně byla zkoumána v lesních dělníků, pravděpodobně při hledání stříbra v nastoupil po dlouhou dobu pod jménem známé šachty otvorem a počasí vypadalo vápenatých usazenin tvoří přírodní úkaz jako první lidé. Celková délka jeskyně je asi 575 stop, maximální hloubka 54 metrů, se nachází vstup na 700 metrů nad mořem. Jeskyně je typická pro vápencové hory (Gutensteiner vápno), zdobené stalaktity a stalagmity, je vidět obzvláště dobře v tzv. sál víla. Mnohé stalaktity nosí díky své speciální podobě jména jako Madonna, sloní ucho, tři svaté krále, pagoda, plísňové nebo Flamingo (viz obrázek). V jeskyni byly nalezeny na počátku vývoje množství kostí zvířat, které spadly přes otevřené šachty a zemřel. V jeskyni jsou dva malé rybníky, které jsou označovány jako Horní a Dolní jezero Lake. Vstupu do jeskyně je přístupná pouze pěšky od údolí Erlauf přístupné (křižovatka u penzionu šindelovou chatě příjezdová cesta autem, odtud 45 minut chůze). Prohlídky jeskyně se koná od roku 1926, po válce přerušení znovuotevření jako přehlídka jeskyni v roce 1966. Pro lepší dosažení vchodu do jeskyně je umělý tunel byl postaven. Hřídele, jako jsou přírodní vchod do jeskyně se nachází asi 20 metrů nad umělý vstup. Jeskyně je od přírody přátelé starali, Kienberg herní část, která také jeskyně průvodců. Prohlídky se konají o víkendech od května do října.